Що таке квест?

Це слово стало популярним останнім часом. В перекладі з англійської quest значить пошук, точніше – пошук пригод.

Якщо поставити це запитання пенсіонерам – вони навряд чи дадуть правильну відповідь. Проте будь-який школяр знає, про що мова. 

Квести – це новинка сучасності. Вашим татам і дідусям подібні пригоди були доступні лише в форматі «пригодницька книжка або детектив плюс власна жива уява». Перші живі квести з’явилися в світі трохи більше 10 років тому, і ця індустрія розваг стрімко розвивається сьогодні. Лише в Києві вже існують сотні квест-кімнат. Прихильників цього виду ігрових розваг кожного дня більшає, і вони «молодіють» щодня: вже є квести для дітей з батьками, квести для підлітків –  і далі….

Квест в найширшому сенсі  – це інтелектуальна гра-пригода, сюжет і суть якої можуть бути найрізноманітніші, але їх поєднує те, що учасникам дається задача (задачі), які треба розв’язати за певний проміжок часу і дійти до певного фіналу  – вибратися з кімнати, знайти розв’язання всіх ребусів, віднайшовши по ходу всі залишені підказки та ключі. Головне – це занурення учасників  в певну атмосферу, продиктовану сюжетом квесту.

Бувають такі квести:

Квест «виберись з кімнати»

Або escape room. Учасників замикають в приміщенні, і вони мають вибратись з нього, розв’язавши для цього ряд загадок, ребусів, використовуючи ті засоби, які зможуть знайти тут же, здогадавшись як саме  їх слід застосувати. Зазвичай на таке завдання  дається година часу.

Реальний квест

Учасники також шукають рішення, але це не обов’язково пошук виходу з приміщення: задача може бути іншою, згідно сюжету квеста – наприклад, врятувати планету від прибульців, знайти сховані скарби або подолати темні сили. Весь антураж квест-кімнати оформлюється відповідними декораціями.

Страшний/хорор квест

Той самий реаліті-квест, сюжет якого містить елементи жахів. Це квести не для дітей і не для слабодухих, адреналін зашкалює. Можливо, саме тому вони так шалено популярні серед всіх інших квестів.

Що таке квест?

Квест за участю акторів

Або перформанс квест. Актори, що грають певні ролі, можуть допомагати, а частіше – заважати учасникам виконати поставлену задачу, але в будь-якому випадку вони взаємодіють з учасниками, спрямовуючи гру в те чи інше русло.

Квест – міське орієнтування

Проходить на вулицях міста, як правило, на знання історії даного населеного пункту. Підказки і наступні завдання ховаються організаторами в непомітних  місцях, у вигляді зашифрованих послань на стінах будинків, тощо. Учасники мають рухатись по місту, і місце початку квесту не співпадає з фінальним пунктом призначення.

Маленька підказка ігроку-початківцю: якщо в квест-кімнаті вам трапився якийсь предмет, не проходьте повз просто так: тут нема випадкових речей. Він напевно знадобиться вам для розв’язання чергового ребуса, що має наблизити вас до перемоги. Будьте уважні, спостережливі і знаходьте нестандартні рішення і застосування предметам, що вам трапились. Адже квест вимагає від учасників включати всі свої інтелектуальні здібності, інтуіцію, кмітливість. Цим вони і цікаві, і чим складніший квест, тим якравіші позитивні емоції в фіналі.